امروز: یکشنبه 11 خرداد 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق سبک های نقاشی

دانلود تحقیق سبک های نقاشی دسته: هنر و گرافیک
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 621 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 22

سبک نقاشی کوبیسم اکسپرسیونیسم دادائیسم فوویسم

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

کوبیسم:

کوبیسم یا حجم گری، انقلابی ترین و نافذترین جنبش در هنر دنیای مدرن،بویژه در نقاشی است که توسط دو هنرمند،یکی اسپانیایی،(پابلو پیکاسو )دیگری فرانسوی(جرج براک) در سال های ۱۹۰۷ و ۱۹۰۸ پایه گذاری شد.اگرچه ظاهر کوبیسم و ایده های درونی آن در طول سال ها تکامل یافته و مبانی زیبایی شناختی کوبیسم طی هفت سال شکل گرفت،اما این مکتب، ویژگی های عمومی و خاص خود را در گذر زمان به تمامی حفظ کرده است. نقاشی های کوبیست با به کارگیری اشکال هندسی که طرحها را مسطح و هموار می کنند و با استفاده از سطوح فضایی خرد شده و یا اشکالی که روی شکل های مجاورشان می غلتند و یا از آنها عبور می کنند،حس مبهمی از فضا را می آفرینند.مورخان هنر، غالباً از کوبیسم به عنوان تأثیرگذارترین جنبش هنری نیمه اول قرن بیستم یاد می کنند.

اكسپرسیونیسم انتزاعی:

این اصطلاح که در حدود سال 1950 رواج یافت ، توصیف گر جنبشی در هنر انتزاعی است که طی سال های دهه 1940 در نیویورک ابداع و رواج یافت. این اصطلاح به برخی از آثار نقاشی "کاندینسکی"به کار می رود . اما نخستین بار هنگامی که برای  آثار" ارشیل گورکی" و "جکسون پولاک "به کار رفت ، فراگیر شد.

این نقاشان بیشتر در دیدگاه هایشان مشابهت داشتند  تا سبک آثارشان .مشخصات این دیدگاه عبارت بود از قیام علیه وابستگی به سبک های سنتی یا فرآیند های از پیش تعیین شده شیوه کار ، چشم پوشی از آرمان اثر هنری مبتنی بر معیار های قراردادی زیبا شناختی ، روح ستیزه جویانه خود اتکا و نیاز جدی  به آزادی خود انگیخته در تجربه هنری . این جنبش بسیارمتاثر از سبک تاشیسم (پاشیدن رنگ روی بوم) بود و طی دهه های 1950 و 1960 تاثیر زیادی بر هنر کشورهای اروپایی گذاشت. شاخص ترین چهره و مهمترین نقاش اکسپرسیونیسم انتزاعی را "آرشیل گورکی "هنرمند ارمنی متولد 1904 می دانند که در سال 1920 به آمریکا مهاجرت کرد .او به تعالیم سزان و سپس تجربیات کوبیسم آشنا بود . ولی در سال های 1930 تحت تاثیر پیکاسو به سوی سورئالیسم متمایل گشت، سپس با آغاز جنگ به نحو متهورانه ای به کشف و تجربه پرداخت.

و در ادامه داریم:

دادائیسم:

فوویسم:

د استیل

پاپ آرت

فوتوریسم

سو رئالیسم یا فراوفراواقع‌گرایی

آپ آرت

باروک

کلاسیسیسم

رو کوکو

نئو کلاسیسیسم

رمانتیسیسم

امپرسیونیسم یا دریافت گرایی

رئالیسم

نئوامپرسیونیسم یا نودریافت گرایی

پوینتیلیسم

هنر مفهومی

هنر زمینی

فایل ورد 22 صفحه

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

برچسب ها : سبک نقاشی , کوبیسم , اکسپرسیونیسم , دادائیسم , فوویسم

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر